Podstawowe zwroty po angielsku można ze spokojem znaleźć na niejednej stronie. Problem w tym, że na każdej z nich są to zwroty mieszane (czyli jedne przydatne, a drugie nie) i czasem jest ich tyle, że głowa boli.

Naukę angielskiego należy zawsze zaczynać od nauki słówek/zwrotów, które są najczęściej używane (wtedy zaczynamy rozumieć angielski znacznie szybciej niż osoby uczące się obojętnie jakich zwrotów – no i ogólnie jest później łatwiej ;)) Powiem Ci zaraz skąd wziąć te najprzydatniejsze zwroty angielskie, których używa się w życiu nawet kilka razy dziennie, a nie raz na ruski rok :-D

Z resztą w szkołach i na kursach jest identycznie. Każą czytać jakieś śmieszne opowiadania itp., które w ogóle nie mają miejsca w prawdziwym życiu. Niby dużo się uczysz, ale w praktyce w ogóle nie umiesz tego wykorzystać.

Jakiś czas temu wspominałem o serwisie, który jako jedyny w sieci uczy tylko najprzydatniejszego słownictwa. Dzięki temu osoba początkująca jest w stanie już po miesiącu rozumieć język, bo nie traci czasu na niepotrzebne rzeczy, tak jak robi to większość serwisów do nauki angielskiego, ucząc wszystkiego jak leci.

Obrazek przedstawiający podstawowy zwrot po angielsku - Where are you from?Okazuje się, że na podstronie http://1000-slow.pl/500-zwrotow mają również dostępne podstawowe zwroty po angielsku, a dokładniej 500 najczęściej stosowanych zwrotów w praktyce, czy to w pracy, w sklepie, w hotelu itd.

Uczą nie tylko pisania, wymowy i znaczenia, ale także ich system nie podaje setny raz danego zwrotu, który już umiesz. Jest to bardzo pomocne, ponieważ nie trzeba powtarzać zwrotu za każdym raz i tracić czasu. W taki sposób uczysz się jeszcze szybciej.

Nagrania również są bardzo czyste. Kilka ze zwrotów angielskich można nawet przesłuchać na tej podstronie.

Jak się domyślasz, 500 zwrotów to nie 3 tysiące i jesteś w stanie opanować je w o wiele krótszym czasie niż większość ludzi, którzy uczą się nawet tych zwrotów, których nigdy nie wykorzystają w życiu. Dzięki nim możesz już spokojnie zrozumieć język angielski i dogadać się z drugą osobą. Wejdź na http://1000-slow.pl/500-zwrotow, ponieważ jest to dokładniej opisane przez twórców serwisu.