Jeżeli chcesz zacząć rozumieć język angielski, to nauka słówek angielskich jest niezbędnym elementem i najłatwiej jest od tego zacząć. W poniższym wpisie powiem Ci co zrobić, by nauka słówek była naprawdę skuteczna i dawała szybkie rezultaty – skupiając się tylko na tym, co faktycznie ważne, by zacząć rozumieć język.

Nauka słówek angielskich to absolutna podstawa. Powiedzmy, że jesteś kompletnym laikiem i nauczyłeś/aś się 1000 najczęściej używanych słów w języku angielskim. Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale według badań posiadając w głowie tylko taki zasób słów (ale nie byle jakich!) jesteś już w stanie zrozumieć ok 80% języka. Działa to w przypadku jakiegokolwiek języka.

Zdjęcie obrazujące trzy słówka angielskie

Dzięki temu masz już potem o wiele, naprawdę o wiele z górki. Uwierz mi. Możesz uczyć się później podstawowych zwrotów po angielsku, oglądać filmy/filmiki z napisami oryginalnymi i polskimi, czytać strony, które lubisz, pisać na forach, a także próbować rozmawiać w tym języku.

Zastanów się więc jak trudno jest w ogóle zacząć naukę angielskiego gdy nie masz takiego fundamentu jakim jest najczęściej stosowane słownictwo w codziennym życiu. Z resztą prędzej czy później i tak musisz je poznać. Zobacz ten filmik. Jest to tam bardzo dobrze wytłumaczone.

Ja się tak nauczyłem języka online i wiem, że to działa. 1000 najczęściej używanych słów w angielskim możesz znaleźć w serwisie http://1000-slow.pl bez ściągania żadnego programu. Nie dość, że są tam najważniejsze słowa, to jeszcze są one z wymową (niezwykle ważne!), i to nie jakąś sztuczną, jak wszędzie. Wymowa jest bardzo wyraźna, a testowałem już wiele innych programów i stron do nauki słówek angielskich online i wiem, co mówię.

Dobre jest to, że system nie pokazuje 10 znaczeń danego słówka, tak jakbyś uczył/a się ze słownika itp. Tutaj mamy maksymalnie 3 najczęściej stosowane w praktyce znaczenia, co jest znacznie lepsze.

Bardzo pomocne jest także to, że system dostosowuje się do naszego tempa nauki słówek. Jest to ciekawie wymyślone przez Twórców, gdyż w taki sposób nie tracimy czasu na powtarzanie tego, co już umiemy.

Nauka słówek angielskich online jest tutaj dużo skuteczniejsza, ponieważ nie jest to monotonne wkuwanie słówek z listy, tak jak robi to większość osób początkujących, szybko się poddając. Strona http://1000-slow.pl pokazuje słówka w losowych odstępach czasu powtarzając wymowę danego słówka 3 razy. Dzięki temu człowiek uczy się tak jak zapamiętuje jakiekolwiek informacje w codziennym życiu, i tak jak uczył się swojego pierwszego, ojczystego języka (bo przecież dziecko nie powtarza bezczynnie 20 razy każdego słowa :-D)

Na dole ich strony (w stopce) jest również dostępna wersja MP3, którą polecam jeśli ktoś lubi biegać i nie marnować czasu :-) Jeśli chcesz szybko nauczyć się słówek wejdź na stronę główną po więcej informacji.