Dziś powiemy sobie o tym jak szybko nauczyć się angielskiego samemu w domu (online). Zobaczysz, jak to robić naprawdę skutecznie, by nie marnować swojego czasu, nerwów i pieniędzy jak robi to większość.

Ok, szybka nauka angielskiego jest możliwa, ale tylko pod jednym warunkiem – musisz posiadać tylko najczęściej używane w praktyce materiały do nauki (według badań).

Czyli innymi słowy materiał z którego będziesz korzystał/a musi być ograniczony do najmniejszej ilości i musi to być tylko ten najprzydatniejszy, byś szybko go opanował/a. Jest to logiczne.

Nie nauczysz się szybko jeśli zapiszesz się do szkoły zwykłej lub na kurs online, gdzie uczą WSZYSTKIEGO. Wtedy na efekty trzeba będzie niestety czekać.

Jedna sprawa – nie myśl, że oglądając tylko same filmy po angielsku nauczysz się angielskiego, tak jak piszą na niejednym forum, tym bardziej szybko. To bajki. Dopóki nie poznałem odpowiedniego słownictwa, siedziałem godzinami na YouTube i nic nie rozumiałem.

Musisz skupić się tylko na ZROZUMIENIU języka – to jest najważniejsze. Nie obchodzą Cię w tej chwili żadne zasady gramatyczne, na które trzeba poświęcić masę czasu i jest to skomplikowane.

Jak Szybko Nauczyć się Angielskiego w Domu

Zauważ, że praktycznie wszyscy dookoła, jakieś tradycyjne szkoły czy też portale online uczą wszystkiego naraz. Uczą ludzi układać zdania, co nie jest od razu takie łatwe dla początkujących (przez co większość szybko się poddaje), a także słówek używanych „raz na rok”, jak np. rabbit, czyli królik, zamiast np. dozrobić.

Myślą, że im więcej dadzą kursantowi materiału, tym lepiej dla niego, ale to błąd, ponieważ są też tacy ludzie, którzy tak jak ja kiedyś i być może Ty teraz mają mało czasu na opanowanie tak dużej i trudnej ilości materiału i chcą szybko opanować podstawy i po prostu zacząć rozumieć język angielski, a nie od razu pisać opowiadania i prace naukowe :)

Oczywiście, nawet jeśli nie zależy Ci na tym, aby jakoś bardzo szybko nauczyć się angielskiego, to z własnego doświadczenia tak czy siak polecam Ci zacząć naukę angielskiego od najczęściej stosowanego słownictwa i fraz (takie które są stosowane przez przeciętnego anglika nawet kilkadziesiąt razy w ciągu dnia)

Da Ci to dużą motywację (o czym mowa w poniższym video po zapisaniu się), by uczyć się bardziej skomplikowanych, gramatycznych rzeczy oraz duży fundament, który znacznie ułatwi Ci późniejszą naukę.

Jak szybko nauczyć się angielskiego w domu – skutecznie?

Najpierw opanuj perfekcyjnie 1000 najczęściej używanych słów w angielskim. Osobiście polecam Ci serwis http://1000-slow.pl gdyż uczą oni w o wiele szybszy i przyjemniejszy sposób niż zwykłe wkuwanie słówek z listy. Wymowa jest tam oryginalna, a nie lektora, tak jak wszędzie, gdzie nie uczysz się od razu prawidłowego akcentu, a to bardzo ważne jeżeli chcesz rozumieć ze słuchu, bo teksty to jest nic ;)

Wejdź na stronę główną, a także obejrzyj ten filmik, by zrozumieć to jeszcze lepiej. W filmiku mówi jeden z Twórców serwisu, więc naprawdę warto go obejrzeć.

Następnie zacznij uczysz się tylko najprzydatniejszych fraz w języku angielskim. Są one dostępne również na stronie http://1000-slow.pl/500-zwrotow/ Pamiętaj – jeżeli chcesz szybko nauczyć się angielskiego online nie ucz się fraz, które rzadko stosujesz w życiu (weźmiesz się za nie potem). Jeśli poznasz całe struktury zdań będziesz już mógł/mogła o wiele łatwiej się dogadać.

Dopiero później skup się bardziej na oglądaniu video anglojęzycznych (z napisami oryginalnymi, polskimi i bez), czytaniu treści, które Cię interesują, bo wtedy będzie Ci się chciało jeśli czytasz to, co lubisz ;) (jeśli widzisz w tekście nowe słówka, to zapisuj je jako fiszki w programie Anki), dyskutowaniu na blogach i forach, a także… (niezwykle ważne) – mówieniu w języku angielskim.

Im wcześniej zaczniesz, tym szybciej nauczysz się języka angielskiego. Pamiętaj, że tylko działanie daje rezultaty!