Metoda 1000 słów angielskich to niezwykle skuteczny sposób na bardzo szybką naukę języka angielskiego dla początkujących (zwłaszcza dla dorosłych). Sam ją stosowałem i jeśli się przyłożysz i dobrze ją wykonasz, to już po niedługim czasie zaczniesz rozumieć język angielski.

Osobiście nie wyobrażam sobie teraz, jakbym miał zaczynać naukę angielskiego albo innego języka bez opanowania na samym początku 1000 słów angielskich, które według badań odpowiadają 80% zrozumienia języka (pisze się nawet o 99%, jednak jest to według mnie zbyt zawyżona liczba).

Na co dzień, w potocznej komunikacji, przeciętny Anglik używa stale średnio 800 angielskich słów. Mówi się także o 600, natomiast jest to w każdym razie na pewno od 600 do 1000 słówek dziennie.

Obrazek 1000 słów angielskich

Właśnie dlatego nauczenie się w bardzo dobrym stopniu 1000 słówek po angielsku (zwłaszcza na początku) jest tak pomocne i skuteczne. Metoda ta nie opiera się na losowym i byle jakim słownictwie, a tylko i wyłącznie na słowach angielskich, które są najczęściej używane w codziennym życiu każdego Anglika.

Dzięki takiemu rozwiązaniu materiału jest mało (i tym samym uczysz się o wiele szybciej) i jest on najbardziej przydatny, by zacząć w końcu rozumieć angielski. Nie tracisz czasu na słówka angielskie stosowane kilka razy w roku, ale skupiasz swoją uwagę tylko na tych, które wykorzystuje się nawet nieświadomie kilkaset razy w ciągu każdego dnia. Tym jest właśnie metoda 1000 słów angielskich w skrócie :)

Skąd wziąć 1000 słówek po angielsku, by uczyć się szybko i przyjemnie?

1000 słów angielskich możesz znaleźć na stronie http://1000-slow.pl Oczywiście można uczyć się tradycyjnie, czyli inaczej mówiąc „wkuwając” po kolei każde słówko z jakieś listy, aczkolwiek jest to niezwykle nudne i monotonne zadanie i tym samym niezbyt skuteczne.

Nie mamy w tym przypadku profesjonalnej wymowy, która jest tu niezbędna jeżeli chcemy cokolwiek zrozumieć po angielsku. Po za tym serwis http://1000-slow.pl ma jeszcze wiele innych ciekawych ulepszeń, a pokazywane słówka są w losowych odstępach czasu, dzięki czemu uczymy się w sposób naturalny, bez szczególnego starania się, żeby nasz mózg zapamiętał podane słówko.

Co więcej, system omija też słówka, które już umiemy, co skutkuje tym, że metoda 1000 słów angielskich z tym serwisem jest jeszcze szybsza niż zwykłe uczenie się słówek z listy.

Osobiście podoba mi się jeszcze to, iż mają również wersję MP3, którą mogę słuchać np. jadąc rowerem czy też w domu jak sprzątam.

Opinie również są bardzo pozytywne, co możesz sam/a sprawdzić na podstronie http://1000-slow.pl/opinie/ Na dole strony mają też fanpage’a, a 16 tyś fanów mówi samo za siebie.

Po ich dobrym opanowaniu możesz zacząć próbować zrozumieć treści na angielskich stronach internetowych o takiej tematyce, która Cię ciekawi i dzięki temu doskonalić się jeszcze bardziej. To samo dotyczy ulubionych piosenek czy filmów/wykładów z napisami angielskimi, a także polskimi. Jeśli nie znasz jakiś nowych słówek czy zwrotów w treści to zapisuj je na osobnej kartce i później ich się ucz, ale najczęstsze 1000 słów to podstawa. Owocnej nauki!